جدیدترین اخبار و قوانین حقوقی (علی فتحی وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه )

حقوقی ----------- از تمام بازدیدکنندگان عزیز و گرانقدر التماس دعا دارم

شورا‌های عالی و استانی پیشگیری از وقوع جرم تشکیل می‌شود

مدیر کل پیشگیری‌های قضایی قوه قضاییه: شورا‌های عالی و استانی پیشگیری از وقوع جرم تشکیل می‌شود

 

 

مدیرکل پیشگیری‌های قضایی قوه قضاییه در جلسه توجیهی کارگاه علمی ـ کاربردی مدیریت پیشگیری از وقوع جرم استان کردستان،گفت: تا پایان سال جاری شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه تشکیل می شود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یدالله عسکری افزود: مدیریت پیشگیری از وقوع جرم بر عهده قوه قضاییه است ولی پیشگیری از وقوع جرم به تنهایی از عهده این قوه خارج است و این موضوع یک امر فراقوه‌ای است.


وی افزود: متاسفانه رشد جمعیت کیفری زندان‌ها در کشور چندین برابر رشد جمعیت در کشور است و این افزایش جمعیت کیفری حاکی از غفلت دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی در امر پیشگیری از وقوع جرم است.


مدیرکل پیشگیری‌های قضایی قوه قضاییه تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از شهرداری، بهزیستی و دانشگاه‌ها متولی پیشگیری از وقوع جرم در جامعه هستند و با استفاده از راهکارهای مشترک و هماهنگ با مدیریت قوه قضاییه امید است تا به یک نظام هماهنگ برای پیشگیری از وقوع جرم دست پیدا کنیم.


وی خاطر نشان کرد: تا پایان سال جاری، شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه به ریاست رییس قوه قضاییه و شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم در استان‌های کشور به ریاست روسای کل دادگستری استان‌ها تشکیل می‌شود.


مدیرکل پیشگیری‌های قوه قضاییه هم‌چنین گفت: کارگاه علمی- کاربردی پیشگیری از وقوع جرم استانهای غربی کشورشامل کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان دوم و سوم آذرماه جاری در دادگستری استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.


در ابتدای این جلسه، علی اکبر گروسی رییس کل دادگستری کردستان نیز گفت: پیشگیری از وقوع جرم در جامعه وظیفه ای است که قانونگذار بر عهده قوه قضائیه گذاشته است و در دوره ریاست آیت‌الله لاریجانی این سیاست مهم با قدرت دنبال می شود و بر همین اساس معاونت‌هایی در سراسر کشور تشکیل شده و در استان کردستان نیز معاونت پیشگیری از وقوع جرم فعال است.


گروسی افزود: ضروری است تا برای مقابله با جرایم تدابیر متناسب اتخاذ شود و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس شناخت کامل از شرایط و شناسائی جرایم مهم باشد.


وی پیشگیری از وقوع جرم را وظیفه همگانی دستگاه‌های اجرایی عنوان و خاطرنشان کرد: میزان ارتکاب جرایم در جامعه با اجرای دقیق این سیاست‌ها عملیاتی خواهد شد.