آیین دادرسی کیفری به مدت سه سال آزمایشی اجرا می‌شود

 

 

 

آیین دادرسی کیفری به مدت سه سال آزمایشی اجرا می‌شود

 

 

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی چهارشنبه، با اجرای آزمایشی آیین‌ دادرسی کیفری به مدت سه سال موافقت کردند.  قانون آیین دادرسی کیفری پیش از این بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بررسی و به تصویب رسیده بود.


بر اساس ماده ۱۷۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، پس از تصویب طرح‌ها و لوایح در کمیسیون‌ها، تعیین مدت اجرای آن قانون با رای مجلس انجام می‌شود و بر این اساس نمایندگان مجلس با ۱۱۰ رای موافق، پنج رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر، اجرای آزمایشی آیین دادرسی کیفری را به مدت سه سال به تصویب رساندند.


گفتنی است پیش از این رای‌گیری در مورد اجرای آزمایشی آیین دادرسی کیفری در ردیف ۲۳ دستور هفتگی مجلس قرار داشت که با درخواست جمعی از نمایندگان این موضوع زودتر از موعد و به صورت فوریتی در جلسه علنی مطرح شد.


علی لاریجانی رییس مجلس پس از راگیری نمایندگان به اجرای سه ساله آیین دادرسی کیفری، از زحمات کمیسیون قضایی در این رابطه تقدیر کرد و گفت: آیین دادرسی قانون مفصلی است که در کمیسیون قضایی مصوب شده و ما باید در مورد زمان آن در جلسه علنی تصمیم می‌گرفتیم که به شورای نگهبان برای بررسی ارجاع شود./

 

 

 

 

پی نوشت :
خبرگزاری خانه ملت

/ 0 نظر / 13 بازدید