مخالفت با امام خمینی مخالفت با اسلام است (33 سال پیش در چنین ایامی)

33 سال پیش در چنین روزی
مخالفت با امام خمینی مخالفت با اسلام است

خبرگزاری فارس: آیت الله طالقانی در مورد کسانی که با نظر امام مخالف هستند: نه دولت می تواند مقابل امر ایشان که امر معتبر و مرجعی است و مردم به مرجعیت قبولش دارند مخالفت کند و نه هیچ کس دیگر ، مخالفت با رهبری و شخص ایشان مخالفت با دین اسلام است .

خبرگزاری فارس: مخالفت با امام خمینی مخالفت با اسلام است

رخدادهای 31فروردین 1358

رهبر انقلاب امروز یک هیئت سعودی را به حضور پذیرفته و اظهار امیدواری کردند همه ملت های اسلامی بر علیه استبداد و استکبار قیام کنند . ایشان همچنین از کشورهای اسلامی خواستند برای ریشه کن کردن جرثومه فساد اسرائیل با هم متحد شوند .

پیام آیت الله طالقانی پس از دیدار خود با امام خمینی

ایشان در یک پیام رادیو و تلویزیونی که امروز صبح پخش شد با اشاره به رهبری قاطع امام خمینی و اینکه همه دنیا رهبری ایشان را قبول دارند خطاب به کسانی که به کمیته ها و پاسداران انقلاب حمله می کنند گفتند : این عده یا غافلند و یا مغرض .

ایشان همچنین درباره شائبه اختلاف با امام خمینی نیز گفتند : محال است در اصول برگرفته از قرآن و سنت با هم اختلافی داشته باشیم .

امام خمینی خطاب به سفیرشاه سعودی : امیدوارم همه ملت های اسلامی به پا خیزند

امروز رهبر انقلاب اعضای هیئت نمایندگی عالی رتبه مذهبی عربستان سعودی به ریاست محمد السبیل امام جماعت مسجد الحرام و سفیر این کشور در ایران و ناصر میناچی وزیر اطلاعات ، تبلیغات، ارشاد و سرپرست سازمان اوقاف را به حضور پذیرفتند .

امام خمینی در این دیدار خطاب به سفیران ملک فهد فرمودند : ما به خواست خدای تعالی با آنکه بی ساز و برگ بودیم و ملت ما در دستش از تفنگ و آلات جنگی چیزی نبود به واسطه قدرت ایمان و وحدت کلمه بر قوای طاغوتی غلبه کردیم و من امیدوارم که همه ملت های اسلامی بپا خیزند و با وحدت کلمه و با توجه به اسلام و قدرت ایمان بر اجانب و بر کسانی که می خواهند این ملتها را همیشه در سلطه خود داشته باشند غلبه کنند .

رهبر انقلاب ادامه دادند : «باید با قوای کفر به قدرت اسلامی مبارزه کنیم و دست تبهکاران را از ممالک خودمان دور کنیم. اگر وحدت کلمۀ اسلامی بود و اگر دولتها و ملتهای اسلام به هم پیوسته بودند، معنا نداشت که قریب یک میلیارد جمعیت مسلمین زیر دست قدرتها باشد.»(1)

باید جرثومه فساد اسرائیل از بیخ و بن کنده شود

امام خمینی با اشاره به خطر اسرائیل خطاب به هیئت سعودی فرمودند :« مع‎الأسف با اختلافاتی که در مناطق دیده می‎شد ـ و خصوصاً در مناطق عربی ـ این موجب شده است که اسرائیل با جمعیت کمی که دارد در مقابل اعراب با آن جمعیت کثیر و ساز و برگ کثیر ایستادگی کند. اگر جلوی این جرثومۀ فاسد گرفته نشود، طمع او بر تمام منطقه است و او قناعت نمی‎کند فقط بر فلسطین و مسجد اقصی؛ او همه جا را می‎خواهد غلبه کند.»

رهبر انقلاب ادامه دادند :« بر مسلمین و بر دولتهای اسلامی است که با هم متحد بشوند و این جرثومۀ فساد را از بن و بیخ برکنند و [به] کسانی که پشتیبانی آنها را می‎کنند اجازه ندهند که پشتیبانی کنند.»

امام خمینی از آل سعود خواستند با حجاج ایرانی به خوبی رفتار کرده و برادری اسلامی خود را نشان دهند.(2)

آیت الله طالقانی : رهبری امام خمینی را دنیا پذیرفته است

آیت الله طالقانی امروز و پس از ملاقات با امام خمینی طی پیامی که از رادیو پحش شد با تاکید بر رهبری قاطع امام خمینی درباره حواث اخیر سخن گفتند .

آیت الله طالقانی با اشاره به دستگیری فرزندان خود گفتند : ربودن [دستگیری] فرزندانم در روز روشن و آن هم بعد از ملاقاتی که از جانب من با نماینده فلسطین داشتند از طرف من باعث نگرانی شد و من صلاح در این دیدم که چند روزی تهران را ترک کنم و دفترها بسته باشد .

آیت الله طالقانی :به کسانی که آگاهانه و یا ناآگاهانه به دنیال ایجاد تفرقه هستند باید خاطر نشان کنم ما تا وقتی زنده هستیم و تا زمانی که اصولمان را و اصول مکتبمان را قرآن و سنت مشخص کرده و هدفهایمان مشخص است اختلافی پیش نمی آید .در مسائل اجتماعی و اصولی هیچ یک از رهبری های دینی که در این مکتب تربیت شده اند نمی توانند اختلاف داشته باشند .

آیت الله طالقانی ادامه دادند : متاسفانه غیبت چند روزه من باعث سوء استفاده برخی ها شد .ایشان با اشاره به رهبری امام خمینی گفتند : رهبری حضرت آیت الله خمینی را نه ما بلکه دنیا پذیرفته است ، همه می دانند که این رهبری رهبری غیرعادی بود ، بر طبق موازینی که دنیا در رهبری دارد نبود ، رهبری است که منشا آن ایمان ، تقوا ، وارستگی ، صمیمیت و قاطعیت می باشد . (3)

ممکن نیست در اصول با هم اختلاف داشته باشیم

ایشان ادامه دادند : به کسانی که آگاهانه و یا ناآگاهانه به دنیال ایجاد تفرقه هستند باید خاطر نشان کنم ما تا وقتی زنده هستیم و تا زمانی که اصولمان را و اصول مکتبمان را قرآن و سنت مشخص کرده و هدفهایمان مشخص است اختلافی پیش نمی آید . 

آیت الله طالقانی گفتند : در مسائل اجتماعی و اصولی هیچ یک از رهبری های دینی که در این مکتب تربیت شده اند نمی توانند اختلاف داشته باشند . (4)

حرف اول و آخر امام خمینی یکی است

آیت الله طالقانی همچنین ساعت 5بعد از ظهر امروز در مدرسه فیضیه سخنرانی کردند . ایشان در این سخنرانی با طرح این سوال که چرا امام خمینی مورد تائید است ؟ گفتند : برای اینکه ایشان انگشت روی دردها گذاشتند ، برای اینکه حرف اول و آخرشان یکی است . این مردم هستند که باید حاکم باشند .(5)

مخالفت با امام خمینی مخالفت با اسلام است

آیت الله طالقانی در مورد کسانی که با نظر امام مخالف هستند نیز گفتند : نه دولت می تواند مقابل امر ایشان که امر معتبر و مرجعی است و مردم به مرجعیت قبولش دارند مخالفت کند و نه هیچ کس دیگر ، مخالفت با رهبری و شخص ایشان مخالفت با دین اسلام است .  (6)

پی نوشت:

1- صحیفه امام ، جلد7،صفحه 65

2- صحیفه امام ، جلد7،صفحه 65

3- اطلاعات ، 1اردیبهشت 1358، صفحه 4و7

4- همان

5- همان

6- همان

 

منبع:http://khabarfarsi.com/ext/2420957

/ 0 نظر / 19 بازدید