مجلس جرم سیاسی را تعریف کرد

بنام خدا

تعریف جریم سیاسی موجب میشود در صورت اقدامات معاندین و افراد بریده از ملت و مرتکبین جرایم سیاسی ، توسط هیئت منصفه مورد رسیدگی و اگر این اعمال را جرم تلقی نمایند،  قاضی طبق قوانین مصوب صدور حکم خواهد کردو دیگر دولت را رو در روی ملت قرار نخواهد داد و تمام بهانه ها را از افراد ... خواهد گرفت ،  البته باید نحوه انتخاب اعضاء هیئت منصفه را که قانون ایین دادرسی کیفری رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی را برگرفته از اصل قانون اساسی مد نظر قرار داده  تبیین نماید تا ابهام احتمالی نحوه انتخاب اعضا ء و.... هرگونه تردید را از  از بین برد انشاالله . باید برای تحلیل و توصیف کامل این قانون  منتظر تصویب مواد بعدی قانون مارالذکر باشیم .

 

مجلس «جرم سیاسی» را تعریف کرد
یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۹
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تعریف «جرم سیاسی» در کمیسیون متبوعش خبر داد.
به گزارش عرش نیوز،محمدعلی  اسفنانی نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون  حقوقی و قضایی خانه ملت، به تشریح جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوعش  پرداخت.

وی با اعلام اینکه در جلسه امروز این کمیسیون جرم سیاسی  تعریف و به تصویب رسید، گفت: این اقدام برای اولین بار پس از انقلاب و بعد  سال‌ها صورت می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه ملت ماده  یک این طرح را که به تعریف جرم سیاسی اختصاص دارد اینگونه بیان کرد:  «ماده1-هر یک از جرایم مصرح در ماده2 این قانون چنانچه با انگیزه اصلاح  امور کشور علیه مدیریت و نهادهای سیاسی و یا سیاست‌های داخلی یا خارجی کشور  ارتکاب یابد، بدون آنکه مرتکب قصد ضربه زدن به اصل نظام را داشته باشد  «جرم سیاسی» محسوب می‌شود.»

وی همچنین خاطرنشان کرد: در ماده2 مصادیق جرم سیاسی را تعریف می‌کنیم که در جلسات بعدی تا تصویب نهایی موضوع ادامه خواهد داشت
/ 0 نظر / 18 بازدید